Zámky

<< ZPĚT

Kovové

Leone poskytuje širokou nabídku zámků, včetně všech voleb pro použití tradičních technik.

Standardní kovové zámky jsou pájené se speciální slitinou na bázi paladia ke slinutým podložkám se síťkou o velikosti 80 gauge, které zajišťují vysokou pevnost vazby k zubu s jakýmkoliv druhem lepidla.

Lepící podložky jsou anatomicky tvarované pro dokonalé uchycení k zubu.

Zámky s háčky jsou vyráběny technikou MIM® (Metal Injection Moulding). Společnost Leone je leaderem v oblasti této technologie.

Všechny ostatní typy standardních kovových zámků jsou vyrobeny z profilů z nerezové oceli o čistotě pro lékařské účely na počítačem řízených přístrojích.

Hladké a zaoblené kontury zaručují maximální komfort pro pacienta a usnadňují odstraňování plaku.

Předem upravené zámky jsou opatřeny distálním gingiválním identifikačním bodem, který zjednodušuje nasazení v ústech.

Všechny zámky Leone jsou dodávány v příjemném a ergonomickém balení.

BALENÍ

Všechny zámky se prodávají výhradně v originálních obalech od firmy Leone: soupravy po 1, 10, 25, 50 kazetách a doplňovací balíčky po 10. Každá souprava o jedné kazetě je dokonale uzavřena a použité balení zaručuje hygienu a čistotu při otevření v přítomnosti pacienta. Na zadním štítku jsou uvedeny kód výrobku, popis, číslo šarže a symboly produktu. Soupravy o 10 kazetách jsou vyrobeny z ABS plastu. Na velkém štítku připevněném ke krytu soupravy jsou uvedeny kód produktu, popis a číslo šarže; stejné informace jsou rovněž zřetelně uvedeny na předních zásuvkách výhodně stohovatelných souprav Leone. Uvnitř zásobníků se nachází průhledný plastový kryt, který chrání zámky a zároveň obsahuje informace týkající se jejich správného umístění.

Estetické

Zvyšující se poptávka po estetických zámcích v průběhu několika posledních let odstartovala revoluci v oblasti nových materiálů a výrobních technologií. Společnost Leone jako vždy citlivě reagovala na poptávku a zavedla ucelenou řadu estetických zámků z monokrystalického safíru, keramiky, sklolaminátu a křemičitého kopolymeru.

 

Pro optimální estetický výsledek se doporučuje použití mimetických oblouků s rhodiovým potahem.

novinka

Monokrystalický biomedicínský safír

image002

Zámky GHIACCIO kombinují v sobě spojují výjimečnou průhlednost a tvrdost monokrystalického safíru v biomedicínské čistotě s nejpokročilejšími vlastnostmi, díky kterým jsou tyto estetické zámky ideální volbou pro splnění všech biomechanických moderních požadavků na estetiku a komfort. Extrémně redukovaný profil a zakulacené hrany zámků minimalizují diskomfort a podporují spolupráci pacienta.

Keramika

image004

Keramické zámky AQUA jsou vyráběny slinovacím procesem, který umožňuje získat nejčistší hliník a polykrystalickou strukturu s průměrně uniformní velikostí zrn. Výsledkem je zámek, který spojuje maximální translucenci s vynikající mechanickou odolností, a tím zajišťuje přirozeně estetický vzhled, přesně odpovídající barevnému odstínu zubu. Zámky AQUA neobsahují žádnou kovovou drážku a jsou zcela antialergenní. Nejsou zapotřebí žádné specifické primery vzhledem k nové konstrukci základny, která umožňuje speciální mechanickou retenci, a tím i použití jakéhokoli dostupného ortodontického lepidla. Keramické zámky AQUA zajišťují maximální komfort díky leštěnému povrchu, hladkým hranám a konstrukci s nízkým profilem.

Sklolaminát

image038

Nejběžněji dostupné sklolaminátové zámky: Andrews, Edgewise, Ricketts a Roth jsou injekčně tvarované zámky s hladkým povrchem a zaoblenými hranami. Jsou opatřeny přesnou drážkou, která umožňuje snadný posuv drátěného oblouku. Dostatečný prostor pod křidélky udržuje každou ligaci ve správné poloze.

 

Křemičitý kopolymer

image039Zámky NATURA® z křemičitého kopolymeru jsou vyrobeny tak, aby splňovaly všechny estetické požadavky a poskytovaly dokonalý klinický výsledek. Jsou vyrobeny ze speciálního průsvitného, sklovině podobného křemičitého kopolymeru, který se vyznačuje vynikajícími mechanickými vlastnostmi a tvrdostí,je biokompatibilní a odolný proti tekutinám ústní dutiny. Diagonální angulace se zaoblením, torze při bázi, nízké tření drátěného oblouku a malé rozměry optimalizují biomechanické vlastnosti, a tím zkracují dobu léčby.

Identifikace estetických zámků Leone je snadná:

image040

Barevná tečka označuje distogingivální hranu estetických zámků s přednastavenými hodnotami torze a angulace.
Pozor! Barevná tečka musí být vždy v distogingivální poloze.

image041

Na standardních estetických zámcích je barevná tečka umístěna centrálně.
Pozor! Barevná tečka musí být vždy v distogingivální poloze.

Soupravy o jedné kazetě jsou k dispozici v různých kombinacích.