Ortodontické mini implantáty

<< ZPĚT

Ortodontické mini implantáty jsou vyrobeny z nerezové oceli pro chirurgické použití, nevyvolávají osseointegraci a jsou snadno odstranitelné po dosažení ortodontického pohybu. Mini implantáty se používají se speciálními nástroji a příslušenstvím.

SAMOVRTNÉ MINI-IMPLANTÁTY - STERILNÍ*

Speciálně navržené mini implantáty usnadňují zavedení bez nutnosti předvrtání otvorů. Endosteální část samovrtného mini implantátu je tvořena jednou apikální částí (délka 2 mm) ve tvaru vrtáku, která je určena k punkci kosti, a s části se závitem (průměr 1,75 mm, délka 6 mm) se samořeznou cívkou pro ukotvení do kosti. Hlava samovrtného mini implantátu je k dispozici ve dvou transmukozálních výškách, a je ve tvaru houby, který usnadňuje použití elastických ligatur a vinutých pružin. Pro okamžité zatížení ortodontického aparátu s optimální primární stabilitou je zapotřebí jednostupňová, transmukozální a minimálně invazivní operační technika. Samovrtné mini implantáty jsou dodávány sterilní, k přímému použití se speciálním adaptérovým násadcem. Doporučuje se používat chirurgický mikromotor. V případě použití kolénkového násadce využívaného v dentální ordinaci nemusí být dosaženo úplného zavedení implantátu: v takovém případě může být nezbytné použití ručních nástrojů Leone, jako je např. ráčna Cat. 156-1014-00 nebo sady ručních klíčů Cat. 156-1015-00 (strana 141).

SAMOŘEZNÉ MINI IMPLANTÁTY

Jsou vyrobeny z nerezové oceli pro chirurgické použití a snadno odstranitelné po dosažení ortodontického pohybu. Jsou k dispozici buď s nízkou nebo vysokou hlavou, ve dvou typech: jeden s průchozím otvorem v hlavě, a druhý s drážkou a vyčnívající částí, jako ortodontický knoflík pro usnadnění aplikace řetízků, gumiček nebo pružin. Leták s klinickým postupem polohování ortodontických mini implantátů lze stáhnout z našich webových stránek www.leone.it

Lip bumper

MINI LIP BUMPER podle Prof. Nicoly Veltriho

Toto zařízení navržené Prof. Nicolou Veltrim je určeno pro použití u pacientů s mléčným nebo smíšeným chrupem s nedostatečným prostorem a/nebo malou čelistí v sagitálním nebo transverzálním směru. Časná aplikace u mléčného chrupu pozitivně stimuluje rozvoj dolní čelisti. Retní nárazník Mini Lip Bumper je vyroben se speciálním sklonem drátěného oblouku tak, že přední kryt je umístěn v oblasti, kde je ret silně tlačen dopředu, a je opatřen šroubem s nastavitelnou zarážkou, který umožňuje přesnou aktivaci bez nutnosti ohýbání drátu. K úpravě zarážky je zapotřebí šroubovák P1520-00.

EXTRAORÁLNÍ OBLIČEJOVÉ OBLOUKY

Jsou vyrobeny plně z pružinového drátu z nerezové oceli v čistotě pro medicínské použití s jednodílným vnitřním obloukem. Nerozbitný laserem svařovaný kulový kloub, zcela bez pájení, pro prevenci případných alergických reakcí v důsledku přítomnosti dvou kovů. Střední čára je zřetelně vyznačena. Vnější oblouk se dodává ve dvou délkách. Elektrochemicky leštěný, pro maximální hygienu.

Pozor: Všechny extraorální obličejové oblouky musí být použity s bezpečnostními snímacími moduly Leone M0810.

OBLIČEJOVÁ MASKA

Obličejová maska se používá k léčbě horní čelisti, předkusu dolní čelisti a rozštěpu patra. Reverzní ortopedický tah mezi horní a dolní čelistí usnadňuje následnou ortodontickou léčbu. Maska je vyrobená z drátu z nerezové oceli a netoxického akrylu, přizpůsobitelná dle velikosti hlavy pacienta s vertikálním nebo horizontálním nastavením. Všechny spoje jsou vybaveny stavitelnými šrouby s možností uzamčení. Obličejové masky s lícním úchytem jsou opatřeny nastavitelnou modrou páskou.

Balení sestávající z následujících položek: 1 obličejová maska, 1 nastavitelný klíč, návod k použití v bílém pouzdru pro pacienta