Dráty

<< ZPĚT

Ortodontické dráty Leone jsou dostupné v řadě různých slitin o různém stupni elasticity a tvrdosti a splňují všechny terapeutické požadavky. Mechanické vlastnosti drátů jsou neustále kontrolovány pro zajištění konzistentní kvality.

Všechny dráty Leone jsou dodávány v praktickém balení v kotoučích nebo ve formě rovných drátů.

Laboratorní dráty jsou vyrobené z nerezové oceli LEOWIRE® nebo z chrom-kobaltové slitiny, které mohou být vystaveny tepelnému zpracování nebo ze slitiny s nízkým obsahem niklu tj. BIOSTEEL®.

Obloukové dráty jsou také vyrobeny z různých slitin:

  • z nerezové oceli s různými mechanickými vlastnostmi;
  • z niklotitanové slitiny, např. dráty THERMOMEMORIA®, MEMORIA® a MEMORIA® NATURA®, které mohou být tvarovány do mnoha různých tvarů s působící šetrnou, ale konstantní silou;
  • z bezniklové slitiny titanu a molybdenu, dodávané pod značkou Beta MEMORIA®vyznačující se výjimečnou poddajností a elasticitou spolu s nízkým třením

Dráty Leone se vyznačují speciální a přesnou konstrukcí. Dráty pro výrobu spon a dráty pro snímatelné aparáty (Crozat) jsou navinuty ve stočených cívkách s úpravou anti-rolling, zatímco přímé dráty jsou baleny do tubiček trojúhelníkového tvaru, které zabraňují posunům po pracovním stole. Všechny preformované oblouky Leone jsou baleny v malých obálkách, na kterých jsou zřetelně vyznačeny potřebné údaje, tj. objednací číslo, rozměry, vlastnosti výrobku a číslo šarže.