<< ZPĚT

SYSTÉM ZUBNÍCH IMPLANTÁTŮ LEONE

implantát

Systém implantátů LEONE nabízí širokou škálu produktů, které umožňují výběr nejvhodnějšího řešení pro plánovanou rehabilitaci v závislosti na klinické situaci a protetických požadavcích.
Charakteristickým rysem tohoto systému je LEONE spojení implantát-abutment, což je kombinace dvou geometrií: samosvorný Morseho kužel a vnitřní hexagon. Morseho kužel zaručuje pozoruhodnou mechanickou stabilitu, celkovou nepřítomnost mikropohybů, dokonalé utěsnění před bakteriální invazí a optimální rozložení zatížení čelistí během mastikace. Hexagon zvyšuje odolnost vůči torznímu zatížení a zaručuje přesný převod úhlového natočení abutmentu mezi zubní ordinací a laboratoří.
Systém implantátů LEONE je charakterizován konceptem Platform Switching jako přirozený důsledek kuželového spojení.

Pokud jde o makro-design implantátů, systém implantátů LEONE zahrnuje čtyři různé typy fixtur: LEONE implantáty s cylindrickou geometrií s designem závitu v souladu s ISO normou a polokulovitým hrotem; LEONE Max Stability implantát, má geometrii ve tvaru kořene, agresivnější design závitu a kuželovitý hrot, který je vhodný pro nízkou hustotu kosti a jamky po čerstvé extrakci; LEONE implantát 6,5 krátký s minimalizovanou délkou, závitem se zvýšenou výškou a plochým hrotem, který je ideální pro případy s omezenou vertikální dostupností ke kosti. Nejnovější je pak LEONE implantát 2,9 úzký s minimalizovanou šířkou, kónickou geometrií a jemným stoupáním závitu.

Všechny LEONE implantáty jsou vyrobeny z titanu třídy 5 pro lékařské účely a mají HRS povrch (Hight Rutile Surface) získaný procesem pískování, kterým se vytvoří drsnost Ra = 2,5um na implantát, která napomáhá aktivitě osteoblastů a zajišťuje rychlou osseointegraci.

Díky spojení implantát-abutment pomocí Morseho kuželu nepotřebují LEONE abutmenty upevňovací šroub; jsou pevné a bez dutin. Tato vlastnost v kombinaci s konkrétní kvalitou použitého titanu umožňuje snadné přizpůsobení abutmentu buď v laboratoři nebo přímo v ústní dutině pacienta.

Barevný kód odpovídá jednotlivým průměrům implantátů a napomáhá uživateli při výběru odpovídajících doplňků a nástrojů potřebných pro následné pracovní fáze.

color coding 2